I MIN HANDLEKURV

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

En ny uke, og en ny handletur! Jeg prøver egentlig å ha en fast handletur hver mandag, hvor man kjøper inn alt for den kommende uka. Det er ikke alltid lett, men i dag fikk jeg det til. Og mer enn det, heh… Jeg hadde et budsjett på 500 kr for dagens handletur, men så ble det 700. Blæh. Da må jeg senke budsjettet for neste uke når jeg skal på Slottsfjell, så det er litt kjipt. Men men, jeg har bare meg selv å takke. ✌🏼

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Jeg måtte kjøpe inn middag for uka, samt snacks og påfyll til jobb. Denne uka har jeg lange vakter på jobb med mye ansvar, og da trenger jeg litt koffein og barer som kan gi meg kjapp påfyll av energi, som dere ser under her. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

OLYMPUS DIGITAL CAMERA Processed with VSCO with a5 preset

Hvordan jeg klarte å gå 200 kr over budsjett, var mye på grunn av den jobb-snacksen jeg måtte ha (det ble jo nesten 200 kr) og at jeg unnet meg en sushi-laks (som jeg spiste til lunsj i stad). Ellers har jeg tenkt økonomisk, valgt de billigste alternativene og ikke kjøpt noe kjøtt, annet enn fiskekaker. Men når alt kommer til alt, så koster det for mat. Og dette varer jo en stund! 🍐 🍊 🍋   🍅 🥒 🥕  🥐 🥖 🧀  (forhåpentligvis)

– SILJE

 

 

Følg meg gjerne på sosiale medier:

          

7 kommentarer om “I MIN HANDLEKURV

  1. Matprisene har altså skutt i været – fysj! Jeg har også matbudsjett, og vi prøver å greie oss med 4000kr pr mnd. Noen ganger går det over, hvis man ønsker å kose seg litt ekstra eller lage opp ekstra mat for å fryse – evnt, handle når det er masse digg i 50% disken på kiwi eller 40%disken på coop. Mye godt der:)
    Men når det kommer til de barene dine, jeg har en super digg oppskrift på energibarer som du lager på 123. (Ligger under kategorien sunne alternativer) – handler du inn det du trenger, hardu til mange runder med barer;)
    Neste prosjekt her er å lage yoghurt selv, sunnere og billigere. 🙂

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s